Paljani donijeli pobjedu pred svojom publikom (VIDEO)

“Jahorina” nadigrala “Radnički”

20.10.2024.

Košarkaši Jahorine su stigli do svoje prve pobjede u Prvenstvu BiH.

Paljani su na premijeri pred svojom publikom u najvišem rangu bh. košarke savladali “Radničkog” iz Goražda 86:72 i tako poslije startnog poraza upisali i prvu pobjedu.

Poznaju se ove dvije ekipe, igrale su i pripremnu utakmicu ovog ljeta, a ona i kao da je bila razlog što smo u prvom poluvremenu gledali priličan egal na parketu. Prvih petnaest minuta Radnički vodi, diktira igru, ali ne uspjeva da napravi neku veću razliku. Posljednjih pet minuta druge dionice pripada “Jahorini” koja prelazi u vodstvo, koje više nije ispuštala do samog kraja utakmice.

U trećoj dionici “Jahorina” pravi i presudnu prednost. Mnogo bolje su izgledali na terenu i to se i osjetilo na rezulatu. Penju se na +16, a sa +14 ulaze u posljednju dionicu. I nju otvaraju veoma dobro, idu do +18 i već tada je bilo jasno da će ostvariti pobjedu.

“Radnički” je malo uspio smanjiti zaostatak, spustiti na jednocifrenih osam razlike na manje od dvije minute do kraja, ali trojke kapitena Simića i Stefana Mijovića, te poeni Luke Petrovića vraćaju “Jahorinu” na dvocifrenu prednost i konačnih +15, 86:72.

Najefikasniji u timu “Jahorine” bio je Stefan Mijović sa 17 poena, dok je Rajko Gutalj ubacio 15. Kod Radničkog, David Ejah je postigao 19 poena, uz 12 skokova, a kapiten Ali Alikadić je brojao do 14.

JAHORINA – RADNIČKI 86:72 ( 20:20, 23:19, 27:16, 16:17)