Paljani poveli penalom, a poslije trijumfovali

Penal FK”Romanija”

28.05.2023.

Fudbaleri Romanije su još jednom pokazali da ove sezone igraju najbolji fudbal na istoku, u drugoj ligi.

Ove nedjelje, na stadionu SC Vlajko Petrović, u derbiju kola, ugostili su FK “Jedinstvo”, iz Brodca, i slavili pobjedu sa rezultatom 5:0.

U prvom poluvremenu imali su niz sjajnih šansi, ali nisu iskoristili. Pred kraj prvog poluvremena sudija je svirao penal, a domaćini su to iskoristili i poveli sa 1:0.

U drugom poluvremenu su nadigrali goste, a četiri sjajne šanse iskoristitli su da povedu sa 5:0 i tim rezultatom stave tačku na današnju utakmicu.

Paljani se i dalje bore za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske i sa dosadašnjom igrom imaju velike šanse da se rangiraju u top najboljih u Srpskoj.