Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva do sigurne pobjede

Pobjeda Slavije

10.05.2023.

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u zaostaloj utakmici 20. kola m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Alfa Modriču 3:0.

Razlika u kvalitetu ovih ekipa je evidentna, a Slavija je od samog početka krenula napadački, pa na vrijeme i stiže do gola. Igrala se četvrta minuta kada Hamza Kaljić nakon centaršuta Denisa Bogučanina sa lijeve strane i intervencije Limića odbijenu loptu hvata na prvu iz voleja i po zemlji šalje loptu uz samu stativu Dizdarevog gola. Pogotku je prethodila i jako dobra šansa za Petra Dabića, ali je u posljednji trenutak izblokiran.

Imao je Dabić šansu i u 21. minuti. Odlično mu je loptu dodao Hamza Kaljić, Dabić se „lažnjakom“ namjestio na desnu nogu, ali je Dizdar odlično intervenisao i spasio svoju ekipu. Pet minuta kasnije i Popović prijeti. Imao je namjeru da centrira, ali je iz toga nastala opasnost, no lopta prolazi tik pored stative.

Nekako, to je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu. Slavija je kontrolisala igru, strpljivo čuvala loptu i privela poluvrijeme kraju sa minimalnim vodstvom.

Napravio je Bojan Regoje u poluvremenu određene korekcije prema naprijed, izveo je i Denisa Bogučanina, a u nedostatku lijevog beka zbog teže povrede Mandića i povrede Tomića tamo je završio Nikola Bjeloš kao lijevi ofanzivni bek. Pomjeranja u timu odmah daju rezultate, pa Slavija samo što je počelo drugo poluvrijeme izvodi jako lijepu akciju u kojoj učestvuju Dabić, Popović, Kaljić i Avdalović, ovaj posljednji je asistent, a Dabić je završava pogotkom. Samo dvije minute kasnije Slavija već ima tri gola viška. Đorđe Avdalović je na vrhu šesnaesterca pronašao prostor za šut i lijevom nogom precizno pogodio za 3:0.

Dodatni problem gostima predstavljala je i povreda golmana Josipa Dizdara koji se nakon ispucavanja jedne lopte samo srušio na teren i umjesto njega je morao ući Marko Đurić.

Prvi šut u okvir gola gosti imaju u 72. minuti. Rezervista Draško Kuljanin šutira pravo u odlično postavljenog Nedžibovića koji hvata taj snažan udarac. Tri minute kasnije gosti imaju i slobodan udarac na 20 metara od gola. Probao je Mahir Omerhodžić snažno, lopta završava u živom zidu.

Do kraja utakmice Slavija je sigurnom igrom zadržala stečenu prednost i ostvarila pobjedu poslije tri meča

SLAVIJA – ALFA MODRIČA 3:0 (1:0)